Forum .:HONDA TEAM:. Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Kitsuna Knot

Odpowiedz do tematu    Forum .:HONDA TEAM:. Strona Główna » Styling Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Kitsuna Knot
Autor Wiadomość
Barkley
Sympatyk

Post Kitsuna Knot Odpowiedz z cytatem
Coś co znamy z japońskich vipów może od teraz znaleźć się w naszych Autach Very Happy

Najpierw, jakby ktoś nie widział, krótkie wytłumaczenie. Kitsuna to w folklorze i mitologii japońskiej lis z dziewięcioma ogonami, który posiada nadprzyrodzone moce. Co ma wspólnego Kitsuna z motoryzacją? jedną z cech tych mitologicznych zwierząt jest długowieczość. Podobno daje to szanse na to, że nasze furki będą dłużej żyły ^^ prawda jest taka, że to fajna i nieczęsta ozdoba. dresiki wożą jakieś płyty cd na lusterku, a my od teraz Kitsuna Knot'a Very Happy

oto przykład Kitsuna Knot'a w VIP Syle'owym Lexusie. http://bippu4life.files.wordpress.com/2008/10/quartershotfinal-2.jpg

czego nam potrzeba?
-pleciony sznurek, raczej grubszy długości około 70cm
-8 szpilek
-łóżko, karton, lub styropian, żeby można było przymocować sobie sznur szpilkami
-klej super glue lub kropelka
-dobry i mocny lakier do włosów

oto nasz sznur.

a oto zbliżenie, żeby ukazać sposób plecienia.

zaczynamy od takigo pojedynczego 'zawijasa'

kolejne kroki. czerwoną linią zaznaczyłem krok poprzedni, to co nie jest zaznaczone - musismy w tym miejscu poprowadzić sznur w sposób wskazany na obrazku. zwróćcie uwagę na miejsca krzyżowania się sznura - która część przechodzi pod którą!

na sam koniec powinno nam wyjść coś takiego:

w miejscach krzyżowań (zaznaczone na obrazku) wbijamy szpilki i w miarę potrzeb wyrównujemy cały węzeł. szpilki są bardzo przdatne, można poprawiać węzeł i doporwadzić do idealnego ułożenia Very Happy dlatego ważne było, żeby robić to na podłożu, w które można wbić szpilki, ja robiłem to na łóżku, ale jakiś karton czy styropian też będzie okej.

gdy już wszystko mamy przyszpilone i dobrze ułożone zaczynamy kleić sznur w miejscach krzyżowań, najlepiej dokładnie w to samo miejsce co same szpilki:

podkleić wszystko mocno dociskając. po paru minutach wyciągamy szpilki. mogą iść ciężko, bo same się przykleją do sznura, dlatego się nie zdziwcie Razz ja przy okazji zauważyłem, że nie najdokładniej skleiłem krzyżowania, więc podkleiłem je jeszcze raz tym razem bez szpilek.

gdy pozbędziemy się wszystkich szpilek, wszystko będzie się trzymało kupy, można wieszać w aucie, lub wykonać opcjonalny krok - lakier.

wszystko zależy od sznura. mój był mało sztywny więc 'pożyczyłem' lakier do włosów od matki, kitsuna powiesiłem na kabinie prysznicowej i trzykrotnie potraktowałem węzeł lakierem. Laughing zesztywniał Very Happy

jeszcze nie zmontowałem tego w wozie, więc nie mam fotek w swoim aucie, ale jak tylko zainstaluję do zapodam Very Happy jedno wiem, że zmontuję to jakoś z mocowaniami daszków przeciwsłonecznych.

pzodro, mam nadzieję, że ta 'ozdoba' pojawi się nie tylko u mnie Very Happy

Temat skopiowany z civic4g.pl

ps. całkiem fajna sprawa dlatego zamieściłem , w week się z tym pobawie Smile

Czw Kwi 15, 2010 18:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Czw Kwi 15, 2010 18:04
SiVy
Klubowicz
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
fajne chce to mieć barkley ogarnij zrobisz i mi Wink

Czw Kwi 15, 2010 19:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adamned
klubowicz
klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
Ja sobie zrobię! Wink zajebiste!

Czw Kwi 15, 2010 19:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koper
klubowicz
klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
a ja nie zrobie bo wszyscy chcą to mniec juz...

musze czegoś innego poszukac;)

My Japan name is Memonokushi
Czw Kwi 15, 2010 19:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barkley
Sympatyk

Post Odpowiedz z cytatem
Spróbuje zrobić to w week , to i dla Ciebie Sivy bym też ogarnał Smile

Czw Kwi 15, 2010 22:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SiVy
Klubowicz
Klubowicz

Post Odpowiedz z cytatem
poprosze;)

Czw Kwi 15, 2010 23:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Czw Kwi 15, 2010 23:52
Odpowiedz do tematu    Forum .:HONDA TEAM:. Strona Główna » Styling Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: